איך לתכנן חתונה באופן נכון?

לא מעט זוגות מאורסים מתחילים לתכנן את חתונת החלומות, וברגע שמתחילים להיכנס לתהליך, חשים בחרדה ולחץ בלתי מוסברים. ובכן, ראשית נציין שמדובר בדבר טבעי, וכי רבים חוששים לקראת האירוע, ולו בשל העובדה שמדובר באירוע גדול, עליו משלמים לא מעט כסף. איך ניתן לארגן את החתונה באופן נכון ומושכל? ריכזנו בעבורך כמה טיפים חשובים.

מאיפה מתחילים?

הצעת הנישואין מלווה בלא מעט התרגשות, ולכן מוטב להמתין כשבוע לאחר ההצעה, לעכל את מעמדך החדש כמאורסת, ורק לאחר מכן להתחיל בהכנות. תחילה, את חייבת לבדוק באינדקס חתונות, ולו כדי להבין מהו סדר הגודל של האירוע הרצוי. כמו כן, השלב הראשון הוא לערוך רשימת מוזמנים מסודרת בקובץ אקסל, על מנת לדעת מהי כמות המוזמנים שלכם. חשוב לציין שתצטרכי להתחייב לאולם לכמות מסוימת, ועל כן יש להוריד כ20% מסך המוזמנים, ולעדכן את האולם בכמות האורחים שעליהם תתחייבו – לפי הסטטיסטיקות, רק 70%-80% מהמוזמנים אכן יגיעו לחתונה.

סקר שוק

בשלבים הבאים תצטרכי לבצע סקר שוק ובין היתר להבין אילו אולמות אירועים רלוונטיים בעבורך ומיהם הספקים המומלצים ביותר באזור מגורייך (או באזור שבו את עתידה להתחתן). בשלב זה, קבעי פגישות עם אולמות שמצאו חן בעיניך, אספי הצעות מחיר והתעדכני לגבי תאריכים פנויים. 

לאחר סבב האולמות, החליטי מי האולם האידיאלי ביותר ועמו תוכלי להתקדם בתהליך ולחתום על חוזה מסודר. לאחר מכן, קבעי פגישות עם הספקים הרלוונטיים לך, החל משירותי צילום, שירותי בר, דיג'יי, מאפרת, מעצב שיער וכו'. וודאי שכולם פנויים בתאריך האירוע, בקשי הצעות מחיר ובחרי את הספקים המועדפים עלייך.

נוסף לכך, עלייך למצוא את שמלת הכלה המושלמת בעבורך. כיום, יש מגוון רחב של ספקים בתחום, ואף ניתן להגיע לירידים מרוכזים, בהם תוכלי למצוא שמלות כלה של מעצבים מוכרים במחירים זולים יחסית (לרבות קולקציות מעונות קודמות או סאמפלים).

לשמור על סדר וארגון

יש לא מעט משימות במהלך תכנון חתונה, וחשוב לשמור על סדר וארגון, ולו כדי להימנע ממצב שבו שוכחים דברים מהותיים. פה ניתן להיעזר באפליקציות ייעודיות לארגון חתונה, אבל לא רק. מוטב לרכוש מחברת אותה תייעדי לארגון החתונה (גם קלסר יכול להיות נהדר), כך שתוכלי לכתוב לעצמך משימות, רעיונות והצעות מחיר שונות – זה יסייע לך באופן ניכר.

 

ארגון חתונה הוא תהליך שעשוי להיות מאתגר, אך עם זאת – מדובר בתקופה מהנה, חווייתית ובלתי נשכחת, ולכן מוטב לנצלה באופן המיטבי וליהנות ממנה ככל הניתן. טוב לדעת שיש לא מעט קבוצות פייסבוק של כלות ומאורסות, כך שתוכלי להצטרף לקבוצות הללו, לבקש המלצות לספקים ואולמות ולקבל השראה מחתונות של כלות אחרות. ומה עוד? שיהיה במזל!

גלילה לראש העמוד