שאלות שאתם חייבים לשאול כשאתם בוחרים קייטרינג

כשאנשים מדברים על חתונות שהיו בהן, נושא האוכל יעלה די מהר. הם יספרו מה אכלו, האם האוכל סיפק אותם, האם היה להם טעים ועוד שלל ביקורות אנינות טעם.

והנה עכשיו הגיע תורכם לבחור סגנון אוכל לחתונה שלכם ויש כל כך הרבה דברים לדעת. בעבור זה הבאנו לכם מספר שאלות שאתם פשוט חייבים לשאול את הקייטרינג שלכם לפני שאתם חותמים איתו על חוזה-

תפריט וגמישותו

עסקי קייטרינג רבים אוהבים להגיע עם תפריט מוכן מראש עבור לקוחותיהם בכדי להקל על 'כאב הראש' הנובע מחוסר היכולת להחליט איזה בשר הוא הכי נכון עבור ערב החתונה. לכן, כשאתם מדברים עם הקייטרינג ויש להם תפריט מובנה מראש, בדקו איתם האם יש גמישות לתפריט והאם ניתן לשנות פריטים מסוימים בתפריט.

עסק כמו של נדב קייטרינג לאירועים למשל, יודע לעמוד בפני בקשות מסוג זה, ואוהב להתאים עצמו אל הלקוחות.

רישיונות בבקשה

קייטרינג חוקי הוא קייטרינג אשר קיבל רישיון עסק ממשרד הבריאות ורשאי להעסיק עובדים ולשרת אנשים השוכרים את השירות. כאשר לעסק הקייטרינג אין רישיון עסק גם הוא וגם אתם חשופים לתביעות ו\או סכנות אחרות, חלילה, לאורחים שלכם.

אמנם הקייטרינג לא יושב במקום קבוע כמו מסעדה למשל, אך הוא עסק לכל דבר וכשאר העסקים הוא מחויב ברישיון עסק.

טבחים, ניסיון, ביקורות והמלצות

כשאתם נפגשים עם הקייטרינג, מן הסתם שתרצו לדעת מהו טיבם של הטבחים המבשלים וכמה זמן הם במקצוע. טבח שלא נמצא מספיק זמן במקצוע אולי לא ידע לחשב נכון את הזמנים, הכמויות ועלול לא לעמוד בלחץ המטבח הרץ.

לכן, טרם פגישתכם עם הקייטרינג, חפשו עליו המלצות, בררו על הטבחים העובדים בו וכמו כן, צוות המלצרים. לקוחות רבים מתאכזבים משירות המלצרים כיוון שלא התאימו להלך האירוע (לדוגמא, לעתים המלצרים עשויים להיות צעירים מדי והדבר בא לידי ביטוי בעבודתם).

אל תוותרו על הטעימות

לקחת קייטרינג בלי לטעום את שירותיו לפני האירוע שווה ערך לקניית חתול בשק. לא לטעום משמעו שעד האירוע עצמו לא תדעו האם הקייטרינג ששכרתם מוצלח או לא. אתם לא רוצים את זה.

קבעו ערב טעימות בו הקייטרינג יציע לכם את מגוון המנות שיש לו להציע, יסביר לכם קצת על כל מנה וימליץ לכם מה עדיף על מה מבחינת סידור המנות. אחרי ערב כזה אתם לבטח תהיו רגועים יותר.

חוזה ומדיניות הביטול

זהו, בחרתם את הקייטרינג המועדף עליכם והגעתם למעמד החתימה על החוזה. דבר ידוע שחוזים יכולים להיות ארוכים בעלי עשרות סעיפים, אך עשו לעצמכם את הטובה הזאת ועברו על כל סעיף וסעיף.  

ודאו כי כל מה שהובטח לכם נמצא וקיים בחוזה. הוסיפו סעיף לחוזה המדבר על מדיניות הביטול. לצערנו אירועים בלתי מתוכננים קורים מדי פעם ובמידה והקייטרינג שלכם מבטל ברגע האחרון, ודאו כי כספכם יוחזר אליכם במלואו.

כל שנותר לכם כעת הוא לחתום ולתת לקייטרינג לעשות את שלו.

גלילה לראש העמוד